Nastavni plan i program I ciklusa Poslovna ekonomija 240 ECTS

Studijski program POSLOVNA EKONOMIJA sadrži elemente utvrđene zakonom, čije je težište na odličnoj pripremljenosti svršenih studenata za uključenje u radni proces. Pri koncipiranju studijskog programa POSLOVNA EKONOMIJA uzeta su u obzir najsavremenija znanja iz struke i nauke u predmetnom području, kao i iskustva drugih visokoškolskih ustanova u državama sa najnaprednijim školskim sistemima, a takođe u državama nastalim na teritoriji bivše Jugoslavije u kojim je Bolonjski proces prihvaćen kao standard. U Studijski program uvršćeni su odgovarajući nastavni predmeti, razrađena je metodologija savladavanja opšteobrazovnih, stručnih, a naročito stručno-aplikativnih predmeta kroz, pažljivo izabrane auditorne vježbe, izradu seminarskih radova, kritičko analiziranje i poređenje slučajeva iz prakse itd. Pri tome, nastavni proces se zasniva na razumljivo prezentovanom gradivu i savremenim nastavnim sredstvima koja su studentu na raspolaganju: računarima, najnovijoj literaturi i neposrednom kontaktu sa nastavnicima i saradnicima. Dragocijeni neposredni kontakt sa poslovnim procesom studenti ostvaruju kroz praktičnu nastavu u privrednim organizacijama, čime se nastavni proces zaokružuje obogaćujući studente važnim praktičnim znanjima i iskustvima.

Nastavni plan i program I ciklusa Poslovna ekonomija 240 ECTS Visoke škole za primijenjene i pravne nauke "Prometej"