Nastavni plan i program I ciklusa Transportno inženjerstvo 240 ECTS

Ciljevi Studijskog programa Transportno inženjerstvo usmjereni su ka studentima i obuhvataju:

• Usvajanje osnovnih znanja iz disciplina koje omogućavaju razumijevanje i olakšavaju sporazumjevanje i komunikaciju sa drugim strukama i afirmiše multidisciplinarnost radnih timova, na koju će inženjeri drumskog saobraćaja osnovnih studija biti upućeni na radnom mjestu.
  • Usvajanje neophodnih znanja iz informatičkih tehnologija i kompjuterskih viještina u cilju ovladavanja osnovnim programskim paketima koji se koriste u opštem i poslovnom korišćenju računara.
  • Ovladavanje osnovnim analitičkim tehnikama, obradom i prezentacijom rezultata i analiza u saobraćaju.
  • Osposobljavanje za brzo i efikasno uključivanje svršenih studenata u poslovni proces i efikasno profesionalno angažovanje na radnom mjestu
  • Razvijanje samopouzdanja i sigurnosti svršenih studenata u svoje znanje i vještine, te sposobnosti za kritički i samokritički pristup u mišljenju.
  • Razvijanje svesti o potrebi permanentnog obrazovanja i usavršavanja tokom čitave profesionalne karijere svršenih studenata.
  • Izgradnja profesionalne etike u radu i odgovornosti na poslu.

Nastavni plan i program prvog ciklusa Transportno inženjerstvo – 240 ECTS Visoke škole za primijenjene i pravne nauke “Prometej”