Strategija razvoja

Izrada Strategije kao dokumenta u kome su izražena osnovna strateška opredjeljenja Visoke škole u navedenom periodu počiva na osnovnim društvenim, profesionalnim i moralnim vrijednostima karakterističnim za visoko obrazovanje, najvišim nacionalnim vrijednostima, opšteprihvaćenim standardima visokog obrazovanja i principima strateškog planiranja koji podrazumijevaju:

• Uvažavanja postojećeg stanja u Visokoj školi i postuignutih rezultata u prethodnom periodu
  • Identifikovanja unutrašnjih faktora u formi snaga i slabosti i njihovog uticaja na funkcionisanje Visoke škole, identifikovanje faktora iz okruženja i njihovog uticaja na organizaciju, poziciju i funkcionisanje Visoke škole
  • Identifikovanje najviših društvenih, profesionalnih i moralnih vrijednosti, normi i principa koji će biti u osnovi ostvarivanja vizije i misije ove Visoke škole.
  • Predstavlja dugoročni okvire organizovanja, razvoja i funkcionisanja Visoke škole
  • Predstavlja skup osnovnih stavova i opredjeljenja u formi strateških i operativnih ciljeva koji se žele postići u budućnosti sa nizom međusobno usklađenih mjera i aktivnosti čijom realizacijom se postižu utvrđena opredjeljenja i ciljevi.

Strategija je metodološki posmatrano jedinstven dokument predstavljena u pet međusobno povezanih poglavlja:

• Analiza postojeće organizacije, funkcionisanja i načina upravljanja
  • SWOT analiza (snage, slabosti, šanse, opasnosti)
  • Misija, vizija i osnovne vrijednosti
  • Osnovna strateška opredjeljenja i strateški razvojni ciljevi
  • Akcioni plan za provođenej strategije

Strategija razvoja Visoke škole za primjenjene i pravne nauke "Prometej"